O nás

U nás v AYURFYZIO – FYZIOTERAPEUTICKOM PORADENSKOM CENTRE pristupujeme ku každému pacientovi  individuálne a využívame holistický prístup liečby. Holistický prístup vychádza z toho , že ak sa chce človek z choroby skutočne vyliečiť musí pracovať na troch stupňoch ľudskej existencie :
DUŠA, MYSEĽ  A TELO, pretože každá choroba má pôvod v psychike.

Máme vysokoškolské vzdelanie v odbore FYZIOTERAPIA, absolvovali sme viacero odborných kurzov a v súčasnosti študujeme AJURVÉDU, starú Védsku medicínu.

Venujeme sa Fyzioterapií  preventívnej, poúrazovej, pooperačnej a športovej. Špecializujeme sa na fyzioterapiu u VÁS DOMA – Mobilný Fyzioterapeut a v zariadeniach sociálnych služieb, ktorá je určená pacientom s obmedzenou hybnosťou, kde je prítomná paréza alebo plégia (ochrnutie)  končatín, napr. stavy po náhlej cievnej mozgovej príhode , po operáciách chrbtice, krčka stehennej kosti a operáciách mozgu , pri nádorových ochoreniach, skleróze multiplex a mnohých ďaľších, kedy je pacient pripútaný k lôžku a nemôže navštevovať fyzioterapeuta.

Do liečebných postupov zaraďujeme, rokmi zabudnutú no však veľmi účinnú, Hirudoterpiu – liečbu pijavicami lekárskymi. Pijavice využívame na liečbu mnohých ochorení, no taktiež vo fyzioterapií, kedy dochádza k rýchlejšej a lepšej regenerácií organizmu, hojeniu rán, jaziev a dochádza k rýchlejšiemu dosiahnutiu zväčšenia rozsahu pohybu. Klient sa skôr dostáva k plnému zdraviu a do bežného života. Pri fyzioterapií športovcov nastáva po aplikácií pijavíc zvýšenie výkonnosti a rýchlejšia regenerácia po záťaži.
Hirudoterapia napomáha pri bolestiach svalov, natrhnutí alebo natiahnutí svalov a pri preťažených svaloch.

 

Mobilný fyzioterapeut