Bachova kvetová terapia

Tvorí ju 38 výťažkov z rôznych kvetov a rastlín. Pomáha človeku zvládnuť najrôznejšie záporné emócie, harmonizovať myseľ a tým naštartovať prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Kvetové esencie pomáhajú uvoľniť zablokovanú životnú energiu a uviesť ju opäť do pohybu. Každý nespracovaný problém, všetky starosti, strachy a bolesti z minulosti, ktoré človek utrpel či niekomu spôsobil, blokujú životnú energiu a oslabujú pripravenosť človeka postaviť sa na odpor škodlivým vonkajším vplyvom. Esencie pomáhajú ľudom k celostnému pohľadu na vec a spôsobujú, že sa ľudia stávajú otvorenejší, schopnejší lepšie čeliť negatívnym vplyvom.

Dr, Bach bol presvedčený, že každý človek má vo svojom živote úlohu, ktorú sa rozhodol splniť. Ak nedochádza k uskutočneniu tejto vnútornej a vonkajšej úlohy, môžu vznikať psychické alebo telesné ochorenia alebo sa môžu prihodiť iné ťažké životné situácie. Tieto originálne kvetové esencie pomáhajú človeku znovu uviesť do harmónie telo, dušu aj ducha a sú mu jedinečným zdrojom pomoci k životu v harmónii so svojim Ja.

Pri Bachovej kvetovej terapii je možné namiešať osobnú zmes podľa individuálnej potreby.

V ponuke je aj RESCUE® REMEDY Krízová esencia. Krízová esencia sa osvedčila v najrôznejších naliehavých situáciách a v stresových okamihoch. Kombinácia kvetov vybraných Dr. Bachom pomáha vo vypätých situáciách, kedy sa náhle ocitneme pod tiažou udalostí a úplne stratíme kontakt so sebou samým. Môže ísť o úrazy, nehody, rôzne druhy šoku, stratu vedomia, nečakanú zlú správu či akútnu bolesť.

Krízová esencia je vynikajúca aj v akútnych stavoch stresu, kedy sa cítime preťažení a emocionálne úplne vypätí (pred skúškou, pohovorom, verejným vystúpením). Esencia pomôže toto napätie uvoľniť.

RESCUE® Remedy Krízová esencia pre deti bez alkoholu je výborným prostriedkom prvej voľby pre deti všetkých kategórii od novorodencov až po staršie deti.

Pokiaľ sa dieťa príliš hnevá, vyvádza, trápi ho nejaké ochorenie, malo drobný alebo vážny úraz, zažilo šok alebo traumu, prežíva akúkoľvek životnú zmenu s ktorou sa ťažšie vyrovnáva (nástup do škôlky, školy, sťahovanie, príchod nového súrodenca, rozvod rodičov atď.), alebo je príliš zakríknuté, ustrašené, boji sa tmy, strašidiel, psov, lekára, má nočné mory, fóbie z chodenia do školy a z ďalších vecí, je nekľudné, nedokáže sa dlhšiu dobu sústrediť…

Krízovú esenciu využijete v ďalších každodenných situáciách, v ktorých by  ste Vašej ratolesti radi pomohli, ale neviete ako. Podáva sa dokonca  novorodencom,  predovšetkým ak zažili traumatizujúci pôrod, ktorý na nich zanechal následky (dieťa  je apatické, má problémy s kojením alebo naopak neustále plače bez príčiny).

 

 

Mobilný fyzioterapeut