Endometrióza, neplodnosť, cysty – liečba PIJAVICAMI lekárskymi

Liečba pijavicou lekárskou
Vracajú sa k tradícii starých mám. Zoznámte sa s pijavicou lekárskou
10 októbra, 2018
Cievna mozgová príhoda sa môže prirovnať k pretekom ako Rallye Tatry.
2 mája, 2019

V súčasnej dobe už ľudia začínajú siahať aj po iných možnostiach liečby, hlavne po prírodných možnostiach liečenia. Veď matka príroda nám dáva všetko čo potrebujeme.

Dnes je už ľudské telo preťažené rôznymi chemickými látkami, či je to zo stravy, kozmetických prípravkov, vzduchu alebo chemických liečiv. Preto je logické hľadať zdravie opäť v prírode. A liečba pijavicami je jedna z možnosti liečby, ktorú nám príroda dáva.

 

AKO PIJAVICA LEKÁRSKA POMÁHA?

 

Podstatou liečby pijavicou lekárskou je, že po prisatí sa na kožu, pijavica otvára svoje slinné žľazy a do krvného riečišťa vpravuje vyše 150 enzýmov.

Komplexné pôsobenie týchto enzýmov v tele stimuluje lymfatický systém a posilňuje imunitu, zabezpečuje vstrebávanie krvných zrazením, zlepšuje zásobovanie buniek živinami a kyslíkom.

Pijavičky sú veľmi vhodné pri zápalových procesoch v tele, zmierňujú bolesť a majú pozitívny účinok na nervový systém.

Hirudín, destabiláza, hyaluronidáza, kinináza, bdelin a desiatky ďalších enzýmov sú výborný:

elixír zdravia pre telo

 

           Vlastnosti pijavice lekárskej je veľmi ťažké docieliť, preto sú nenahraditeľné aj  v modernej medicíne.

 

Pri liečbe gynekologických ochorení získala liečba pijavicami v zahraničí obrovskú popularitu. Účinnosť liečby je veľmi vysoká. V mnohých klinikách v zahraničí sa Hirudoterapia používa ako hlavná metóda liečby gynekologických ochorení.

Pijavice sa pri liečbe ženských ochorení používajú hlavne  pri infekčných a zápalových ochoreniach, na liečenie chronických zápalových procesov maternice, pri degeneratívnych zmenách vo vaječníkoch, cystách, myómoch, endometrióze, adhéziách teda zrastoch a nepravidelnom menštruačnom cykle.

Dnes existuje obrovské množstvo liekov, ktoré sú predpisované ženám. Tieto lieky však majú veľké množstvo vedľajších účinkov. Hirudoterapia v tomto oproti liekom víťazí. Bez vedľajších účinkov, bez toho aby došlo ku komplikáciám. Hirudoterapia pôsobí na telo ženy komplexne a zároveň napomáha uzdravovať aj ďalšie ochorenia, ktoré súvisia s daným stavom – chronické gastritídy, problémy so štítnou žľazou, neurózy, depresie, úzkosti…

Existujú výsledky liečby žien s úplnou obštrukciou (nepriechodnosťou) vajíčkovodov, kedy po absolvovaní liečby pijavicami bola obnovená priechodnosť vajíčkovodov.

Odborníci na hirudoterapia sa domnievajú, že je vhodná aj preventívna aplikácia pijavíc pre páry, ktoré sa snažia o počatie. Liečbou sa normalizuje činnosť všetkých orgánov budúcich rodičov. Mužom liečba napomáha ku kvalitnejšej spermiogenéze – teda tvorbe spermií a žene pomáha pripraviť maternicu na nosenie dieťaťa.

 

Akýkoľvek vnútromaternicový zákrok (operácia, potrat, kyretáž) zvyšuje riziko vzniku ochorenia.

 

Prínos pijavíc je nasledovný:

– keď sa pijavica zahryzne, sú enzými ( bioaktívne látky) akoby injekčne aplikované do tela

– pijavica sa zahryzne na bioaktívne body. Pijavica pôsobí podobne ako akupunktúra: zahryznutie aktivuje životne dôležité body a zlepšuje sa fungovanie vnútorných orgánov a zlepšuje sa celkový stav osoby

– následné krvácanie, po odobratí pijavice pomáha obnovovať krv, čo je užitočné pri regenerácii, omladení buniek a podpore imunity

Sliny pijavíc, pomocou enzýmu Hirudín, pomáhajú zlepšiť prietok krvi, tým že krv riedi a pomáha obnove buniek v postihnutej oblasti, takže terapia je účinná pri obnove reprodukčných funkcií. Hirudín pomáha aj zlepšiť priechodnosť vajíčkovodov.

 

Endometrióza

 

Endometrióza sa môže prejavovať výraznými bolesťami dolnej časti brucha, chrbta, slabosťou, závratmi a môže byť prítomný aj bolestivý pohlavný styk.

Príčina bolesti pri endometrióze je spôsobená zrazeninami krvi, ktoré priliehajú k stene maternice, ako aj opuchom oblasti, ďalej zachytávaním toxínov, ktoré taktiež môžu výrazne zvýšiť bolesť.

Pri endometrióze sliny z pijavíc zabraňujú zrážaniu krvi, pomocou enzýmu Hirudín, a tak zabraňujú ďalšiemu vzniku krvných zrazenín, ktoré pri endometrióze vznikajú. Pomocou enzýmov sa rozpustia krvné zrazeniny a môže sa tak obnoviť normálny prietok krvi do maternice, vypláchnu sa tak aj toxíny. Hirudín uľahčuje aj menštruačné krvácanie.

Ďalšími dôležitými zložkami v slinách pijavíc sú protizápalové enzýmy, ktoré pomáhajú znižovať prítomný zápal v ohniskách endometriózy. Akonáhle zápal ustúpi, krv môže opäť voľne prúdiť do ciev.

Enzým Hyaluronidáza má výrazný antibiotický a rozrušovací účinok, ktorý pomáha eliminovať jazvy a zrasty a vďaka tomu je Hirudoterapia nevyhnutná pri liečbe chronických adhezívnych procesov teda zrastov.

V slinách pijavíc sa nachádzajú aj antibakteriálne látky, ktoré chránia maternicu a okolité oblasti pred bakteriálnymi infekciami, ktoré môžu byť taktiež zdrojom bolesti a opuchu.

Pri liečbe endometriózy pomocou Hirudoterapie sa zlepšuje krvný obeh, orgány sú tak nasýtené kyslíkom a bunky dostávajú dostatočnú výživu na svoju existenciu a regeneráciu.

 

Enzými obsiahnuté v slinách pijavíc pomôžu vyriešiť zápal, zastaviť bolesť, obnovujú hormonálnu rovnováhu v tele

 

Podstatným účinkom je aj obnovenie oslabenej imunity, vďaka imunomodulačným vlastnostiam slín pijavíc.

Pijavice pri liečbe endometriózy ovplyvňujú stav všetkých orgánov, vďaka čomu dochádza k ozdraveniu celého organizmu.

 

Najbezpečnejším a dostupným spôsobom liečby s minimálnym zásahom do tela a s minimálnymi nežiadúcimi účinkami je Hirudoterapia

– liečba pijavicami nemá žiadne vedľajšie účinky na rozdiel od syntetických liekov

– pomáha predchádzať chirurgickému odstráneniu vnútorných orgánov malej panvy, čím sa zachová reprodukčná schopnosť žien a teda hlavne prirodzená cyklická ženskosť.

 

Odporúča sa podstúpiť 2 cykly Hirudoterapie v intervale 3 až 6 mesiacov.

To stačí na to, aby sa začali samoozdravovacie procesy tela a získal sa trvalý výsledok.

 

Mgr. Chomová Jana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mobilný fyzioterapeut